Dietetyka/trening medyczny/ems

DIETETYKA

Dieta zazwyczaj kojarzy nam się z odchudzaniem, licznymi wyrzeczeniami i jałowymi posiłkami. Jednak za dietą kryje się coś więcej niż pozbawione smaku gotowane warzywa i sok z buraka. Tak naprawdę każdy z nas jest na swego rodzaju diecie, ponieważ dieta to nic innego jak po prostu sposób odżywiania, którego podstawą jest spożywanie niezbędnych składników odżywczych, mających za zadanie dostarczenie organizmowi energii oraz zapewnienie mu prawidłowego funkcjonowania.

Poradnia dietetyki w placówce Fizjo Coprs dla dzieci i dorosłych specjalizuje się w:

prowadzeniu konsultacji żywieniowych, układaniu wszystkich rodzajów diety, w tym diet specjalnych w jednostkach chorobowych.

Opracowany przez dietetyka indywidualny plan żywieniowy zawiera jadłospis ułożony według preferencji pacjenta, dokładne receptury potraw, zalecenia żywieniowe, a także wyszczególnioną listę zakupów.

Jadłospisy układane są indywidualnie dla każdego pacjenta.

Jak przebiega wizyta u dietetyka

Podczas pierwszej wizyty dietetyk przeprowadzi analizę składu ciała przy pomocy profesjonalnego analizatora, przeprowadzi wywiad podczas którego będzie pytać o dotychczasową dietę, upodobania żywieniowe, ewentualne choroby współistniejące i aktywność fizyczną.

Dietetyk przekazuje zalecenia żywieniowe, może również ułożyć indywidualnie dopasowany jadłospis z listą zakupów. Jadłospis, przy sumiennym stosowaniu, pomaga trzymać się ustalonej ilości kalorii i liczby posiłków.

Na wizycie kontrolnej omawiane są dotychczasowe efekty stosowania diety, wykonujemy ponowną segmentową analizę składu ciała, w celu sprawdzenia osiągniętych wyników. Na koniec dobieramy dalszy schemat planu żywieniowego niezbędnego do osiągnięcia założonych celów, włączając niezbędne modyfikacje.

Przygotuj się

Przed wizytą

Na wizytę do dietetyka zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych, jeśli jakimiś dysponujesz.
Spisz leki i suplementy, które zażywasz regularnie.

W dniu wizyty

Aby wyniki analizy składu ciała były wiarygodne należy przed jego wykonaniem opróżnić pęcherz i przez minimum 3 godziny nie jeść.
Badanie wykonywane jest na boso.
W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Dni przyjęć:

Poniedziałek – Niedziela

Wizyta dietetyczna konsultacja -100 zł

Wizyta dietetyczna konsultacja + analiza składu ciała – 150 zł

Opracowanie diety – indywidualna wycena

mgr Dietetyki Tobiasz Paliświat

człowiek wielu talentów, specjalista w dziedzinach takich jak:
– trening medyczny/personalny
– trening EMS

Ponadto wieloletni:
-szkoleniowiec
-dietetyk

Tobiasz jest trenerem klasy mistrzowskiej w podnoszeniu ciężarów, a jego podopieczni startują w zawodach rangi ogólnopolskiej❗️

TRENING MEDYCZNY

Trening medyczny to połączenie treningu personalnego oraz fizjoterapii.

Zajęcia dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą bezpiecznie powrócić do pełnej formy sportowej po urazie, operacji i którzy są już po  okresie rehabilitacji, a także tym, których celem jest poprawa efektywności treningu.

Trening Medyczny skierowany jest do osób, które po wyjściu z gabinetu fizjoterapeutycznego ( zakończeniu rehabilitacji) potrzebują kontynuacji. Opiera się on na poprawie propriorecepcji, czyli czucia głębokiego. Głównym założeniem tej formy treningu jest zwiększenie motorycznej kontroli ciała poprzez ćwiczenia angażujące całe łańcuchy mięśniowe, a nie tylko wyizolowane mięśnie.

Celem treningu jest :

  • przygotowanie organizmu do powrotu do czynności dnia codziennego (np. po kontuzji czy operacji),
  • przygotowanie organizmu do powrotu do uprawianej przed kontuzją aktywności sportowej,
  • zwiększenie efektywności treningu sportowego,
  • poprawa techniki potrzebnej do uprawiania ulubionej dyscypliny,
  • zmniejszenie przeciążeń a co za tym idzie prawdopodobieństwa kontuzji.

Dni przyjęć:

Poniedziałek – Niedziela
Trening medyczny – 100 zł

TRENING EMS

Zastanawiasz się czym jest ta, zyskująca coraz większą popularność, forma aktywności fizycznej?

EMS to innowacyjna metoda, która w bardzo krótkim czasie pozwala na osiągnięcie efektów zbliżonych do wielogodzinnej pracy na siłowni bez obciążania stawów. Za pomocą bezprzewodowego, certyfikowanego urządzenia generującego impulsy elektryczne o niskiej i średniej częstotliwości, pobudzamy do pracy mięśnie głębokie.

Proces, któremu poddajecie się podczas treningu jest dla Waszego organizmu zupełnie naturalny i bezpieczny a na efekt nie trzeba czekać długo.Metoda treningowa EMS jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które są zapracowane, nie lubią atmosfery tradycyjnej siłowni, potrzebują intymności i zrozumienia oraz piorunujących efektów na JUŻ.

Jednocześnie pracuje ponad 450 mięśni 

Jednoczesna praca całego ciała bez używania obciążeń zewnętrznych

20 min daje identyczne efekty jak 180 min tradycyjnego treningu

Trening EMS prowadzi Tobiasz Paliświat

Jednorazowy trening – 150 zł

Pakiet od 4 treningów/miesiąc – 100 zł (za 1 trening)